Több mint 1,94 milliárd havi és 1,28 milliárd napi aktív felhasználó, a Facebook megelőzte a fő hagyományos hirdetési piacot (pl. újsághirdetések, felhalmozás stb.). Ezeket a médiumokat potenciális ügyfelek és eladások generálására is használják. A Facebook azonban örökre megváltoztatta az egész forgatókönyvet, ezért el kell kerülnünk a közösségi média marketinghibáit.
Manapság a Facebook nem csak a hálózatépítés vagy a pletyka helye. Ez is a vezető platform a vállalkozások számára, hogy több ügyfelet szerezzenek. A potenciális ügyfelek magas generátoraként a csúcsra emelkedett, és világszerte javítja a márkaépítést és a láthatóságot.
Másrészt az internethasználók intelligensek és tájékozottak, miközben tranzakciókat és interakciókat bonyolítanak le a közösségi médiában.
- Ellenőrzik, hogy hány ember lájkolja a FB oldalát.
- Az internetezők ellenőrzik, mikor osztott meg utoljára érdekes tartalmat.
- A követők ellenőrizni fogják, mennyire vagy aktív a közösségi hálózatokon.
- Aktívan időt szakítanak az Ön hitelességének és márkaépítésének mérésére.
Talán kezdi azt gondolni, hogy a Facebook a megfelelő platform vállalkozása és márkaépítése számára. Ha igen, akkor meg kell győződnie arról, hogy a következő Facebook marketing hibák egyikét sem követi el márkaoldalán.
1. Tartalom megosztása saját márkanévvel:
Egy döntő fontosságú dolog, amit szem előtt kell tartani, hogy egy „halott” közösségimédia-fiók egyenértékű azzal, hogy egyáltalán nincs ilyen fiókja. Nincs jó ok arra, hogy Facebook-oldalt hozzon létre vállalkozása számára, ha nem tud aktív maradni azon. Ezért ahhoz, hogy megőrizze jelenlétét a Facebookon, érdekes tartalmakat kell megosztania. A jelenlét fenntartása azonban időigényes munka, amely herkulesi erőfeszítésnek tűnhet. Van egy jó hír. Számos Facebook marketingeszköz áll rendelkezésre a piacon, amelyek megkönnyítik és hatékonyak a közösségi médiában való megosztást.
Figyelmeztetés: az ilyen eszközök egyik legnagyobb hátránya, hogy képesek összezavarni a márkaoldalát saját márkajelzés. Hadd osszam meg a puffer példájával.
Ahogy a fenti példában is látható, ha olyan automatizálási eszközt használ, mint a Buffer, és megosztott valamit a Facebook-oldalon vagy a profilon, akkor a bejegyzés mellett megjelenik a „Puffer által közzétett” felirat. Bár apróságnak tűnik, a következő benyomást teszi a rajongóiban és követőiben.
Miért népszerűsítsünk valaki mást?
- Oldalát roboteszközök kezelik. Hol az emberi érintés?
- Ha valaki rákattint a „Hootsuite” elemre, a felhasználót a az övék weboldal. Ön csupán egy forrás az oldaluk forgalmának növelésére? Más dolgokra hívod fel a rajongóid figyelmét, nem pedig a tartalmaidra?
- Nagyon bosszantó, ha valaki más márkanevét vagy terméknevét jeleníti meg a profilján vagy a vállalati oldalán.
Örömmel osztjuk meg ezt Hootsuite alternatívák mint a SocialPilot megérti a márkaépítés fontosságát.
2. Ne tegyen közzé vicces, unalmas vagy márkától eltérő tartalmat:
Tudjuk, hogy valahányszor üzleti tevékenységről vagy termékekről beszél a Facebook-oldalán, ez csökkenti meglévő ügyfelei érdeklődését. Ügyeljen azonban arra, hogy ne tegyen közzé túl sok vicces, unalmas vagy irreleváns bejegyzést a Facebook-oldalán. Győződjön meg arról, hogy a közönsége továbbra is képes lesz kapcsolódni hozzá. Akár szöveget, akár képeket, akár videót tesz közzé, mindennek a márkáját kell tükröznie.
Kínáljon változatosságot, de ügyeljen arra, hogy ne ragadjon ki a szövegkörnyezetből. Ha van egy mobiltelefon-borítókat gyártó cége, akkor nincs értelme egy startup projektről posztolni csak azért, mert úgy gondolja, hogy az jó. A márkanév fontos előrejelzője az elköteleződésnek. Csak azért, mert az embereknek tetszik a terméke, még nem jelenti azt, hogy mindenben osztoznak az Ön érdeklődési körében. Ezért adjon nekik a termékhez kapcsolódó tartalom keverékét.
3. Ne használjon irreleváns hashtageket:
A tömeges közönség megszerzése érdekében sok cég irreleváns hashtaget használ Facebook-oldalán. Ez egyenértékű azzal, amikor egy autókereskedő a tévében értelmetlen tréfálkozással akarja elérni, hogy annyira megkedvelje, hogy autót vegyen. Ha csak használ felkapott hashtagek termékei reklámozására vagy szolgáltatások, akkor rövid időre kedveléseket és láthatóságot kap. Ez azonban végső soron káros lesz a márkára. Ha megfelelő hashtageket használ, az segít a célközönség elköteleződésében, valamint pozitív hatást gyakorol a márkára.
Ez azért van, mert megvan a saját egyedi jelentésük, céljuk és fontosságuk. Kétségtelen, hogy itt-ott használt hashtaget. Nincs ezzel semmi baj.
Itt láthatja, hogy ez az online gyógyszertár a felkapott #valentinnap hashtaget használta boltja reklámozására. Ahelyett, hogy ezt a fajta felkapott hashtaget használná a márkaoldalán, győződjön meg arról, hogy olyan hashtaget használ, amely releváns a márkájához vagy termékéhez.
4. A válaszadási aránynak magasabbnak kell lennie, mint a versenytársaé:
A válaszadási arány fontos a Facebook-oldaladon, mert megmutatja, mennyire érzékeny vagy, és ez a márka hatását kelti. Rajongói és ügyfelei nem csak azt várják, hogy válaszoljon, hanem azt is, hogy gyorsan válaszoljon.
Fontos, hogy reagáljon az ügyfelek aggályaira. Ezért vessen egy pillantást a Magestore és az Amasty által felhozott példákra.
Ahogy a fenti példában látható, a Magestore és az Amasty egymás versenytársai. Az Amasty azonban a kapcsolatfelvételt követő egy órán belül válaszol, a Magestore pedig egy napon belül. Ha azt szeretné, hogy a válaszadási arány megjelenjen az oldalon, mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban válaszoljon egy üzenetre. A válaszadási arány ugyanolyan fontos, mint a szám kedvelések és megjegyzések a tartalmad megkapja.
Az emberek többsége arra számít, hogy a Facebook márkák legalább egy napon belül válaszolnak. Tehát naponta kétszer (vagy többször) nézze meg Facebook-oldalát; kapcsolatba léphet rajongóival, és beszélgetni az oldaladon. Korábban volt online ügyfele egy vállalkozásnál. Ha aggódna, milyen gyorsan te tetszik válaszolni?
5. Ne vásároljon kedveléseket és követőket:
Persze a lájkok fontosak. A több kedvelés azt jelenti, hogy üzenete több emberhez eljut. A fő hangsúlyt azonban a márkapromóterek megnyerésére kell helyezni, nem csak a kedvelésekre. Ne hagyja magát becsapni azzal, hogy marketing célból fizessen követőiért vagy lájkjaiért a Facebookon. Ha a rajongók számáért és a kedvelésekért fizet, az csak növeli a számot. Ezzel szemben ez nem váltja ki a közönség elköteleződését.
Valójában káros a márkára, és rossz módszer, ezért kerülje ezt. A végén félreértelmezi majd, hogy mit jelent a márkája, követői pedig átlátnak rajta, és elmennek.
Például több ezer kedvelőd lehet a Facebook-oldalon. Nem tesz azonban jót, ha az emberek nem ismerik a márkáját, és nem tudsz kapcsolódni a célközönségedhez. Ezért semmi értelme, hogy ilyen lájkokat helyezzen el a Facebook-oldalán. Manapság az internetezők képzettebbek. Tisztában vannak azzal, hogy ha nincs elköteleződésed az oldaladon, akkor fizettél a kedvelésekért. Időpazarló tevékenység, ha a közönség nem foglalkozik a bejegyzésével. A végén tényleg csak becsapod magad.
6. Távolítsa el a látogatók negatív megjegyzéseit:
Az egyik fontos dolog az üzleti oldaladdal kapcsolatban, hogy a rajongóid is közzétehetnek bejegyzéseket az idővonaladon. Amikor a rajongóid közzétesznek az idővonaladon, ne hagyd figyelmen kívül őket. A Facebook az elkötelezettségről szól. Ezért rossz ötlet figyelmen kívül hagyni megjegyzéseiket vagy üzeneteiket. Ki kell építened a kapcsolatot a rajongókkal, és válaszolnod kell rájuk. Ez egy nagyszerű módja annak, hogy értéket teremtsen, és megtisztelje a márkáját. Ha válaszol a látogatói bejegyzéseire, nem csak az ügyfelei iránti aggodalmát mutatja, hanem az elköteleződés iránti érdeklődést is.
A Samsung hibája
Íme egy nagyszerű példa. A Samsung vezető cége negatív értékelést kapott szolgáltatásairól és ügyfélszolgálatáról. Ráadásul a Samsung nem válaszolt ügyfelének. Ha figyelmen kívül hagyja ezt a bejegyzést, az potenciálisan negatív hatást válthat ki ügyfele elméjében. Mondjon búcsút minden hitelességnek vagy hűségnek. Ha elveszíti az ügyfelet, végleg elment.
Ezenkívül a Facebook lehetőséget ad a bejegyzés áttekintésére, mielőtt közzétenné. Következésképpen, ha olyan bejegyzést találsz, amely nem releváns a márkáddal kapcsolatban, töröld a Facebook-oldaladról. Az ügyfélprobléma kezelésének legjobb módja az, ha bocsánatkérően válaszolunk, és kapcsolatba lépünk az ügyféllel a problémával kapcsolatban. A cél az kell legyen, hogy éreztesse velük, hogy aggódik a problémájuk miatt. Olvassa el ezt a cikket a jobb ügyfélszolgálatról a közösségi médiában.
A Facebook a nagyszerű platform a vállalkozások számára, de csak akkor, ha elkerüli ezt a nagy hibát. Valóban ez a legjobb módja a sikeres Facebook-jelenlét megteremtésének. Kezelje ügyfeleit és követőit úgy, ahogy Ön vásárlóként szeretné, hogy veled bánjanak. Reméljük, nagyszerű betekintést nyert ebből a blogból. Várjuk tapasztalataitokat az alábbi megjegyzés rovatban.