Tartalomjegyzék
- Mi az a digitális marketing költségvetés?
- Miért fontos a marketing költségvetés?
- A digitális marketing költségvetésének tervezésekor szem előtt tartandó dolgok
- Kulcs elvitelek
- Következtetés
- GYIK
A digitális marketing nélkülözhetetlenné vált a modern vállalkozások számára, hogy boldoguljanak és fennmaradjanak a mai versenyhelyzetben. A digitális marketing világa mélyreható, számtalan stratégiával, amelyeket el lehet fogadni annak érdekében, hogy termékét a megfelelő közönség számára értékesíthesse. De rendkívül fontos megtervezni a digitális marketing költségvetési elosztási stratégiáinak megfelelő keverékét a marketingesek rendelkezésére álló különböző online marketing platformokhoz.
A digitális marketing költségvetésének hiánya olyan, mintha egy fejszét céloznánk a teljes sötétségben, aminek az eredménye bizonytalan lesz. A digitális marketing világában ez pénz-, idő- és erőfeszítéspazarlást jelent. Teljes siker! Ez a blog végigvezeti Önt egy sor lépésen, amelyek pontosan felvázolják, hogy milyen tényezőket kell szem előtt tartania a digitális marketing költségvetési tervének elkészítésekor, és milyen előnyökkel jár ez hosszú távon.
Mi az a digitális marketing költségvetés?
Egyszerűen fogalmazva, a költségvetés egy meghatározott időszakra szóló pénzügyi terv. A marketing-költségvetés tehát egy pénzügyi terv azokra a marketingkiadásokra, amelyeket nyugodtan költhet vállalkozására egy adott időszakban, amely lehet egy hónap, negyedév vagy év. A marketingköltségvetés elkészítésekor a következő kiadások szerepelhetnek.
- Fizetett reklám
- Blog domain regisztrációja
- Marketing személyzet felvétele
- Szponzorált webtartalom
- Marketing automatizálási szoftver
- Egyéb weboldal fenntartási költségek
A fenti lista nem kimerítő, és minden szervezet saját vállalkozása jellegétől függően eldöntheti, hogy egy adott kiadás beleszámítható-e a marketing költségvetésébe.
Miért fontos a marketing költségvetés?
Mielőtt belemerülnénk a digitális marketing költségvetés tervezésénél figyelembe veendő dolgokba, fontos megérteni, miért van egyáltalán szükség marketing költségvetésre, és milyen célt szolgál majd. Íme néhány nyomós indok a marketing-költségvetés mellett.
A túl- vagy alulköltekezés elkerülése érdekében
A marketing-költségvetés mérceként működik, amellyel könnyedén megtervezheti marketingköltségeit. Világos képet ad az egyes marketingstratégiákhoz hozzárendelt kiadásokról, így segít a helyes úton maradni. Ha nem rendelkezik marketing költségvetéssel, elveszítheti a fókuszt, és túlköltekezéshez vagy alulköltéshez vezethet, amikor már túl késő lesz.
A pénzeszközök megfelelő helyre történő elosztása
A sikeres digitális marketing-költségvetés-felosztás pontosan megmondja, hogy mennyi forrást tud elkülöníteni az Ön számára elérhető különböző csatornákhoz. A marketingköltségeknek közvetlenül bevételt kell jelenteniük, amihez fontos, hogy először azokhoz a csatornákhoz rendelje a forrásokat, amelyek optimális eredményeket biztosítanak Önnek.
Világos, hosszú távú út kijelölése
Képzeljen el egy sikeres hirdetési kampányt, amely fizető potenciális ügyfeleket generál, de a megfelelő források hiánya miatt le kell állítania. Ez frusztráló, és nagy csapást okozhat a vállalkozásában. Az ilyen helyzetek elkerülése érdekében mindig az a legjobb, ha olyan marketing-költségvetésünk van, amely a kezdetektől fogva megfelelő hangnemet ad minden marketing tevékenységéhez, és lehetővé teszi, hogy előnyt szerezzen. Hosszú távon elegendő rugalmasságot biztosít, miközben hatékony és következetes marketinglehetőségeket biztosít.
Vállalkozásának fenntartható növekedéséhez
A sikeres marketingszakember tisztában van azzal, hogy a marketingköltségek valójában nem költséget jelentenek a vállalkozás számára, hanem inkább a növekedésbe való befektetés. A rendelkezésre álló pénzeszközök felhasználásához és a maximális eredmények eléréséhez a marketing költségvetés a legjobb választás.
A digitális marketing költségvetésének tervezésekor szem előtt tartandó dolgok
Cége digitális marketing költségvetési tervének meg kell felelnie az aktuális piaci trendeknek, ami nemcsak az ügyfélszerzésben segít, hanem a kívánt megtérülést (ROI) is biztosítja. Különböző közösségi média csatornákat használ, mint például a Facebook, az Instagram és a LinkedIn, valamint a SEO bevált gyakorlatait alkalmazza annak érdekében, hogy előrébb kerüljön a Google-on.
Íme néhány kulcsfontosságú dolog, amelyet szem előtt kell tartania, mielőtt elkezdi a márkája digitális marketing költségvetésének felosztását:
Döntse el az összeget
Míg minden vállalatnak meg kell nulláznia a megfelelő összeget, hogy saját magának költse el marketingköltségvetését, a megalapozott marketingbefektetés általános hüvelykujjszabálya az, hogy bevételének közel 5-7%-át marketingköltségekre kell fordítania. A százalékos arány nem statikus, és ágazatonként változhat.
Azok a cégek, amelyek a szigorúan szájról szájra történő marketing és organikus elérés értékeire épülnek, aligha fognak jelentős marketingköltségvetést látni, és konzervatívak maradnak. Más cégek, amelyek a költségeket, például a fizetéseket, a szoftvereket vagy a hirdetési kiadásokat beszámítják marketing-költségvetésükbe, milliókra rúgó marketingköltségvetésűek lesznek. Le kell ülnie a csapatával, és el kell döntenie, hogy mely kiadások képezzék részét a digitális marketing költségvetési tervének, hogy olyan megbízható számot kapjon, amely összhangban van marketingcéljaival.
Találja ki a vállalat marketingcéljait
Minden vállalatnak megvannak a céljai, amelyeket teljesíteni kell, és ennek megfelelően tervei vannak ezek elérésére. A marketing osztálynak meg kell győződnie arról, hogy pontosan tudja, mik a vállalat céljai, melyek ezek közül a célok igényelnek marketingtámogatást, és pontosan mennyi költségvetést kell felosztani az egyes célokra.
Míg a marketing osztály elsődleges felelőssége a bejövő potenciális ügyfelek folyamatos áramlásának biztosítása és azok konverziója egy sor stratégián keresztül, ugyanilyen fontos, hogy elegendő költségvetést különítsen el más, időérzékeny vállalati célokra, például ajánlatokra vagy promóciókra, termékbevezetésekre. , termék- vagy eseményregisztráció stb. Ennek békés elérése érdekében állítson fel olyan határokat, amelyek meghatározzák a marketing, mint csapat hozzájárulását e célok eléréséhez, és olyan költségvetést érjen el, amely elég rugalmas ahhoz, hogy mindenkit magában foglaljon.
Válassza ki a megfelelő digitális csatornákat
Napjainkban számos internetes marketing eszköz áll rendelkezésre a promóciós tevékenységek lebonyolítására. A helyes digitális marketing-költségvetési tipp az lenne, ha meg kell értenie, hogy ezek közül a csatornák közül melyik válik a legtöbb hasznot vállalkozásának. A megfelelő csatornák meghatározása előtt figyelembe kell venni néhány tényezőt: az iparág, a költségvetés, a rendelkezésre álló erőforrások, a marketingcélok, a célközönség, a piaci verseny stb. Ezen túlmenően, ha megválaszolja ezeket a kérdéseket, a digitális csatornák megfelelő keverékét is megtalálhatja. amibe bele kell csapni.
- mi a célom? Célja, hogy a potenciális ügyfelek megismerjék a vállalkozásomat? A márka ismertségének kialakítása? Azért, hogy forgalmat tereljek a webhelyemre?
- Arra kell összpontosítanom, hogy kiépítsem a közösségi oldalamat?
- Az a célom, hogy bizalmat és tekintélyt építsek ki az online jelenlévő fogyasztóimmal?
- Milyen ROI-ra számítok?
A fentiekre adott válaszok függvényében tud majd dönteni azon csatornákról, amelyek segítségével gyorsabban elérheti a kívánt célokat. A Google Ads például kiválóan alkalmas a márka azonnali láthatóságára és a potenciális ügyfelek vonzására, míg egy dedikált heti blog, amely jól rezonál jelenlegi ügyfelei körében, kiválóan alkalmas arra, hogy megtartsa őket, és ismételt vásárlásra csábítsa őket.
Elemezze a múltbeli eredményeket és adatokat
Csak azért, mert bizonyos marketingkiadások az elmúlt néhány évben bevett normává váltak, ez nem jelenti azt, hogy ugyanezt a következő években is folytatni kell, különösen akkor, ha nem ígér semmilyen ígéretet a kívánt eredmények elérésére. Ennek kiderítéséhez azonban fontos szünetet tartani, visszatekinteni a múltbeli adatokra, és felsorolni azokat a területeket, amelyeken meg kell változtatni a stratégiát.
Például, ha az elmúlt negyedévben a Facebook-hirdetésekbe befektetett összes pénz nem eredményezett mérhető teljesítményt, például kattintásokat, konverziót vagy bevételt, akkor valószínűleg ez nem volt életképes stratégia az Ön számára.
Éppen ezért kulcsfontosságú, hogy elemezze a múltbeli eredményeket, szüneteltesse azokat a kampányokat, amelyek nem bizonyulnak gyümölcsözőnek, és ehelyett olyan stratégiákba pumpáljon pénzt, amelyek pontosan azt eredményezik, amire vállalkozásának pillanatnyilag szüksége van. Készítsen nyomkövetőt az alábbi mutatókról, amelyek megkönnyíthetik a döntést:
- Sorolja fel azokat a marketingtevékenységeket, amelyek hozzájárultak az eredményhez (és azokat, amelyek nem tették ezt).
- Döntse el, hogy folytatja-e ugyanazt a költségvetést, vagy bővíti-e azt.
- Döntse el, hogy teljesen elhagyja-e az életképtelen stratégiákat, vagy folytassa azokat úgy, hogy jobb eredményeket ér el.
- Tekintse meg a jól teljesítő kezdeményezéseket, és döntse el a jövőbeni cselekvési irányt.
Fektessen be a marketing automatizálási szoftverekbe
A marketingautomatizálási szoftverek piaca 2027-re várhatóan 11,46 milliárd dolláros iparággá fog nőnimivel a menedzserek világszerte felismerik a kifinomult szoftverek bevezetésének óriási hatását a digitális marketing költségvetési terveik teljesítéséhez.
Ahhoz, hogy életet leheljen digitális kezdeményezéseibe, egy szilárd digitális marketing-költségvetési tipp, ha olyan marketingautomatizálási szoftverbe fektet be, amely az egész folyamatot automatikussá és funkcionálisan egyszerűen végrehajthatóvá teszi. Néhány fontos szoftver, amelyet feltétlenül meg kell néznie:
- E-mail marketing eszközök
- Kisegítő eszközök
- Közösségi média marketing szoftver
- Grafikai tervező eszközök és szoftverek
- Videó készítő szoftver
- Tartalomkészítő eszközök
- Személyre szabott marketing szoftver
- Lead menedzsment szoftver
Tervezz meg egy szilárd tartalomstratégiát
Az ügyfél továbbra is minden üzlet királya. A tartalom azonban a belső digitális marketing költségvetési elosztási terveinek királya. A HubSpot szerint 2020-ban a marketingesek 70%-a aktívan fektetett be a tartalommarketingbe. Ez az arány 2021-ben 82%-ra ugrott! A tartalommarketingnek különféle formái lehetnek, például cikkek, blogok, e-könyvek, videók, közösségi média tartalmak, grafikák stb. Találja meg azt a tartalom- és digitális marketingstratégiát, amely jól illeszkedik vállalkozása jellegéhez és típusához.
Például a szolgáltatásokkal kapcsolatos iparágak vásárlóinak részletes információkra lesz szükségük a vásárlási döntés meghozatalához. Az igényeiknek leginkább megfelelő tartalomstratégia az alapos cikkek és blogok lennének. Hasonlóképpen, a termékalapú vállalkozások is profitálnak a videóból. Ilyen esetben a marketing költségvetés elkészítése során el kell számolni a felvételi eszközökkel, szerkesztőeszközökkel, műsorvezetői fizetésekkel stb.
Tartsa rugalmasan
Míg a digitális marketing költségvetési terve valószínűleg egy éves alap lesz, amely egyösszegű lesz, könnyedén lebonthatja havi tervre, és onnan továbbléphet. Ez segít abban, hogy agilisan kezelje a költségvetést, és figyeljen marketingkezdeményezései jelenlegi állapotára. Tegyük fel, hogy egy adott marketingkampány nagyszerű eredményeket hoz egy adott hónapban. Bölcs dolog több pénzt pumpálni rá. Nincs ok arra, hogy ne módosítsa költségvetését a kedvező eredmények szerint, és többet fektessen bele a következő hónapokban. Módosítsa és állítsa vissza havi költségkeretét az eredményeknek megfelelően, és rugalmasnak maradva érje el a megfelelő kombinációt.
Kulcs elvitelek
- A digitális marketing költségvetés a vállalat sikerének sarokköve, és ennek birtoklása biztosítja, hogy a marketing kezdeményezések összhangban legyenek a vállalat általános céljaival és célkitűzéseivel.
- Fontos, hogy rendelkezzen digitális marketing költségvetéssel, hogy ne költsön túl hajthatatlan stratégiákra, hogy a forrásokat a megfelelő helyeken allokálja, hogy fenntartható módon növekszik vállalkozása, és világos, hosszú távú utat vázoljon fel a a vállalat általános növekedése.
- A digitális marketing költségvetésére elkülönítendő összeg vállalkozásonként és iparágonként változhat. A marketingbefektetési hüvelykujjszabály az, hogy a bevétel 5–7%-át a marketingköltségvetésre kell fordítani.
- Ismerje meg a marketingcélokat és a vállalat általános céljait, döntse el a megfelelő csatornákat a digitális marketingstratégiák megvalósításához, elemezze a múltbeli adatokat, és dolgozzon ki egy digitális marketing stratégiát, amely az Ön vállalkozása számára működik.
- A digitális marketing költségvetésének kulcsfontosságú tippje, hogy fektessen be olyan marketingautomatizálási szoftverekbe, amelyek segítenek megtervezni és egyszerűvé és megvalósíthatóvá tenni a marketing kezdeményezéseket.
- Tartsa rugalmasan és rugalmasan a digitális marketing költségvetésének elosztását, hogy szükség esetén beépítse a fontos változtatásokat.
Következtetés
A digitális marketing költségvetésének felosztása kezdetben ijesztő feladatnak tűnhet, de rendkívül fontos feladat, amely megadja az alaphangot egy sikeres üzleti évhez. Legyen világos képe az összes fontos marketingköltségről, döntse el, hogy a marketingbiztosítékot és az egyéb kapcsolódó tevékenységeket házon belül kell-e elvégezni, vagy ki kell-e bízni egy másik ügynökséggel, és olyan költségvetést kell elérnie, amely vízhatlan, de elég széles ahhoz, hogy rugalmas maradjon. felmerül a szükség.
GYIK
1. Mit kell belefoglalni a digitális marketing költségvetésébe?
A digitális marketing költségvetésének tartalmaznia kell minden marketinggel kapcsolatos kiadást, például fizetett hirdetéseket, marketingesek felvételével kapcsolatos költségeket, webhely-fenntartási költségeket, a marketingtevékenységek lebonyolításához vásárolt különböző szoftverek költségét stb., valamint az általános cél eléréséhez szükséges egyéb költségeket. a vállalat céljait, amelyeket a marketingcsapatnak el kell érnie.
2. Melyek a digitális marketing típusai?
Különféle módon vonzhatja az ügyfeleket a digitális marketingen keresztül, például keresőoptimalizálás, tartalommarketing, közösségi média marketing, e-mail marketing, mobilmarketing, affiliate marketing stb.
3. Mi az a digitális marketing költségvetési terv?
Minden olyan célt és célkitűzést, amelyet egy vállalat elérni kíván, úgy kell megtervezni, hogy a digitális marketing költségvetése teljesíteni tudja és teljesíteni tudja. Ezért van szükség digitális marketing költségvetési tervre.
4. Milyen digitális marketingcélokat kell kitűznie egy vállalatnak?
A digitális marketing céljai vállalatonként eltérőek. A digitális marketing révén azonban a vállalatok általában a lead generálására, a márkaépítésre és -elismerésre, a közösségi média követésére és interakciójára, valamint a bizalom és tekintély kiépítésére törekednek az online közönség körében.