Minden webhely nagy része a hosting. Ez az, ami fenntartja a webhely működését. Mivel minden eddiginél több tartalom található az interneten, a tárhelypiac is exponenciálisan nőtt az elmúlt néhány évben. A tárhely iránti növekvő igény bővülését követően a piac fejlődött, és jelentősen leegyszerűsítette a háttérben működő felhasználói felületet, funkciókat és szolgáltatásokat.
Bár a cPanel minden bizonnyal az egyik legnépszerűbb megoldás, egyáltalán nem ez az egyetlen, amely elérhető. Mélyen belemerültünk a tárhelykezelés világába, és visszatértünk néhány olyan megoldással, amelyek több mint érdekesek.
De mielőtt belevágna a tárhelykezelésbe, szüksége van egy nagyszerű házigazdára, nem igaz? A WPMU DEV tárhelyplatformját az különbözteti meg egymástól, hogy amellett, hogy rendelkezik az összes elvárt tárhelyszolgáltatással – 7 profi WP-bővítménnyel is be van építve – a teljesítmény, a biztonság, a biztonsági mentések és egyebek mellett. 20% kedvezményt kap bármely tervükből itt.
Minden további nélkül kezdjük az elején.
Mi az a cPanel
Mielőtt rátérnénk a cPanel különféle alternatíváira, fontosnak tartjuk tudni, hogy mi az a cPanel, és hogyan működik. Ezután kijátszhatjuk ezt azáltal, hogy összehasonlítjuk az alternatív lehetőségeket azzal a dologgal, amelyre azok alternatívája az első helyen.
Egyszerűen fogalmazva, a cPanel egy olyan eszköz, amely leegyszerűsíti a tárhelykezelési folyamatot. Ez egy Linux-alapú vezérlőpult „műszerfalszerű” felhasználói felülettel, amely azonnal felismerhetővé teszi bárki számára, aki valaha is dolgozott olyan platformokkal, mint a WordPress. A lényeg az elérhetőség – mivel nem kell semmilyen kódot használnia, nincs szükség dedikált programozókra és/vagy technikusokra (ha még nincs). A kapott lehetőségek mindent lefednek, amire szüksége van, így különféle tárhely-módszerekhez használhatók, például megosztott tárhely, dedikált tárhely stb.
Nem sok oka van annak, hogy valaki alternatívát keressen, de még mindig jelen vannak. Néhány fő probléma a stabilitással kapcsolatos (a frissítések rendszeresek, de továbbra is előfordulnak összeomlások, amelyek adatvesztést okozhatnak); speciális beállítások hiánya (webhelye növekedésével aligha tudja megváltoztatni a kulcsfontosságú előre meghatározott beállítások nagy részét); hibajelentés (a jelentések nem olyan egyszerűek, mint azt várná); és az optimalizálás hiánya (mindent lefed, de hiányzik az optimalizálás bizonyos platformokra).
Most, hogy tisztességesen megértette a cPanel előnyeit és hátrányait, itt az ideje, hogy ugyanezt tegye a sok más lehetőség esetében is. Egyesek ingyenesek, mások pedig prémium megoldások, de mindegyik jól csinált valamit, hogy felkerüljön a listánkra, különösebb sorrend nélkül.
cPanel alternatívák
Ajenti
Ha már kezelt már webhelyeket, akkor valószínűleg már kapcsolatba került az Ajentivel. Elsősorban azoknak készült, akik olyan költségvetéssel rendelkeznek, mint például az induló vállalkozások vagy a kisvállalkozások, ezt a tényt a költségek is hangsúlyozzák – ingyenes, és ez meglehetősen népszerű választássá teszi.
Az Ajenti megcélzott piacának tükrözése nem áll meg az árcédulánál, hanem az összes funkciót végigviszi. A felhasználói felület könnyű és egyszerű, mindent a lényegre karcsúsít, így bárki kézbe veheti és futhat vele. Bár könnyen használható, a visszaszerezhető adatok egyáltalán nem könnyűek. Az Ajenti olyan Linux-kiszolgálókon működik, amelyek Pythont futtatnak a háttérben, és JavaScriptet az előtérben. Szintén a kínálatban szerepel egy ellenőrző és elemző adatokkal teli irányítópult, amely mindent elmond, amire szüksége van a szerver és a webhely teljesítményével kapcsolatban. Ezenkívül hozzáférhet egy teljesen testreszabható tűzfalhoz, amelyet a legapróbb részletekhez igazíthat.
Az a hátránya, hogy nyílt forráskódú, azaz ingyenes, azt jelenti, hogy hiányoznak a hivatalos támogató csapatok. Ez ellen azonban a kiváló közösség a hivatalos fórumokon és a kiterjedt dokumentációban áll, amelyhez bármikor hozzáférhet. Emiatt készen kell állnia a nehéz teher megtételére, de szerencsére a szoftver természete megkönnyíti ezt.
Előnyök: ár, egyszerű használat, számos megfigyelő és elemző eszköz
Hátrányok: hivatalos támogatás hiánya, korlátozott funkciók az igényesebb oldalakhoz/adminokhoz
ISPConfig
Ha Ön tapasztalt felhasználó, és nincs különösebben szüksége olyan felhasználóbarát felületre, amely az egyszerűség kedvéért elrejti funkcióit, vessen egy pillantást az ISPConfig-ra. Ez egy másik nyílt forráskódú alkalmazás, amely kissé eltérő megközelítést alkalmaz a cPanel versenyezéséhez.
Több szervert is kezelhet ugyanarról az irányítópultról, ami azt jelenti, hogy sokkal könnyebben szabványosíthatja a munkáját, mintha minden kiszolgálón külön-külön végigmenne. Ezenkívül hozzáférhet az összes anyához és csavarhoz az Apache webszerver mélyreható konfigurációs lehetőségeivel (tapasztalt felhasználóknak), szereposztással, személyes e-mail-tárhellyel stb.
Más vezérlőpanelekkel ellentétben, amelyek egy vagy két meghatározott konfigurációra összpontosítanak, az ISPConfig Debian, Ubuntu, CentOS, Fedora és OpenSuSE Linux konfigurációkat is képes futtatni, így ez az egyik legrugalmasabb megoldás a piacon.
Előnyök: kiterjedt vezérlési funkciók, több kiszolgálás egy panelen, rugalmas szerverkonfigurációk
Hátrányok: nem újoncok számára készült, kézi telepítést igényel
MyKinsta
A webhely-készítők nagy divatja volt az elmúlt néhány évben. Rég elmúltak azok az idők, amikor csak a programozók tudtak webhelyet létrehozni és fenntartani. Az egyik legnépszerűbb webhelykészítő a Kinsta. Mivel a Kinsta teljes szolgáltatása mindent magában foglaló csomagajánlatként jelenik meg, minden előfizetéshez saját szerverkezelő alkalmazás tartozik.
Ha minden erőforrása egy helyről származik, nyilvánvaló előnyökkel jár. Az optimalizálás a tetőkön keresztül zajlik – a szerverektől a felügyeleten át a webhelyed platformjáig (jelen esetben a WordPressig) ugyanazok az emberek üzemeltetnek mindent, ami azt jelenti, hogy nincsenek átfedések, laza végek vagy inkompatibilis funkciók.
Még ha ezen túl is lépünk, a MyKinsta egy nagyon jó szervervezérlő panel önmagában. Gyorsan hozzárendelhet olyan szerepköröket, amelyek különböző szintű hozzáférést biztosítanak a felhasználóknak, néhány kattintással átválthat egy webhelyet (ha több van) online és offline módba, webhelyeket vehet fel és távolíthat el a szerverről ugyanazon, egyszerű módon, robusztus analitikai eszközöket és még sok mást használjon. Ezenkívül a felhasználói felületek témája és általános kialakítása a Kinsta terméktábláján megoszlik, így az oldalszerkesztő használatához való hozzászokás a szerver irányítópultjává válik, és fordítva.
Előnyök: tökéletesen optimalizált, egyetlen szolgáltatásba integrálja a webkezelési és hosting igényeket
Hátrányok: csak teljes csomagban érhető el a Kinsta szolgáltatással
Webmin
A cPanelhez legközelebbi dolog, amit találtunk, valószínűleg a Webmin. Rengeteg vezérlési lehetőséggel büszkélkedhet, így figyelemmel kísérheti a sávszélességet és a szerver állapotát, kezelheti a felhasználói fiókokat, elérheti/módosíthatja fájlokat és tartalomadatbázisokat, és még sok minden mást. A nyílt forráskódú természet azt jelenti, hogy a vezérlőpult minden aspektusához hozzáférhet, így jelentős egyéni szabályokat és beállításokat hozhat létre, sőt olyan dolgokat is kifejleszthet, amelyekből bevételt szerezhet. Sajnos ez a rengeteg lehetőség meredek tanulási görbével jár, még a tapasztalt felhasználók számára is. A felületet nehéz teljesen megérteni, és eltart egy ideig, amíg automatikusan átkattint az irányítópulton.
A korlátlan hozzáférésen és számos lehetőségen kívül a Webmin a Virtualmin modullal is rendelkezik, amely lehetővé teszi több szerver kezelését ugyanazon a felületen. Ezenkívül a cPaneltől eltérően, amelyért fizetnie kell, vagy a választott tárhelyszolgáltatáson belül kell beszereznie (amelyért valószínűleg szintén fizetnie kell), a Webmin ingyenes, így sokkal elérhetőbbé teszi mindenki számára.
Előnyök: gyakorlatilag korlátlan hozzáférés a forráskódhoz, többszerveres vezérlőmodul
Hátrányok: magas tanulási görbe, nehezen használható felület
Nincs vezérlőpanel
Ez csalásnak tekinthető, de mivel ez egy teljesen életképes lehetőség, úgy döntöttünk, hogy mégis beletesszük – dönthet úgy, hogy teljesen lemond a vezérlőpultról. Ez természetesen azt jelenti, hogy meg kell küzdenie a nyers kiszolgálói felülettel, azaz a kóddal, és mint ilyen, csak néhány kiválasztott számára van lehetőség, akik rendelkeznek a szükséges ismeretekkel.
Alapvetően ez az egyetlen hátránya – a szükséges tudás és idő, amelyet egy szerver (vagy szerverek) ilyen módon történő kezelésébe kell fordítania.
Az előnyök viszont bőségesek, kezdve a teljes és abszolút kontrolltól kezdve minden felett. Minden vezérlőpanelnek megvannak a korlátai, hogy mit tesz lehetővé; csak úgy vannak megépítve – a kényelem érdekében hozzáférést keresel. A kóddal történő munkavégzés mindezt megkerüli, így minden, amit konfigurál, figyel vagy rendel hozzá, a vezérlőpult-verziókra is kiterjed.
Nem kell külön kiemelni, különösen azért, mert a listán a nyílt forráskódú megoldásokat is bemutattuk, de a vezérlőpult elhagyása azt is jelenti, hogy nem terheli meg a költségvetést, ráadásul ez egy olyan készség, amelyet elsajátítva forrás lehet. a webhelyén kívüli bevételből.
Előnyök: korlátlan hozzáférés mindenhez
Hátrányok: csak programozóknak
Összegzés
Számos oka van annak, hogy miért szeretne a cPanel alternatív vezérlőpultját felfedezni. Lehetséges, hogy jobban ellenőrizni szeretné a szerver konfigurációját; Mivel a cPanel kereskedelmi megoldás, több lehetőség válik elérhetővé néhány más, nyílt forráskódú megoldással (vagy vezérlőpanel nélkül). Lehet, hogy a tárhelyszolgáltatása nem biztosítja a cPanel alapértelmezett beállítását, és Ön máshol keres ingyenes megoldást. Talán egyszerűen nem vagy a fősodorban. Mint mondtuk, az oka a sajátja; Megpróbáltunk megoldásokat kínálni, és a listán mindegyiknek oka van, azaz egyikkel sem fog rosszul járni.