A Meta azt állítja, hogy 2024 közepére szuperszámítógépe lesz a leggyorsabb világszerte

A Meta szuperszámítógépeikkel csatlakozott a technológiai cégek listájához. Ráadásul a cég azt állítja, hogy szuperszámítógépe 2022 közepére a világ leggyorsabb lesz.

Az AI Research Cluster vagy RSC segítségével több rendszert is betanítanak a Meta üzletágakban, beleértve, de nem kizárólagosan, a tartalommoderáló algoritmusokat a gyűlöletbeszéd észlelésére a platformokon. Az RSC-t a Metaverse tapasztalatainak tervezésére is használják majd.

A kifejezetten gépi tanulási rendszerek betanítására tervezett mesterséges intelligencia-szuperszámítógépek egyre növekvő száma mutatja, milyen létfontosságú az AI-kutatás az olyan vállalatok számára, mint a Microsoft, az Nvidia és most a Meta.

A hírek: A Valve bemutatja a Dynamic Cloud Saves for Steam Cloud szolgáltatást

Egy a Meta AI közleményea vállalat házon belüli mesterségesintelligencia-kutató részlege, a vállalat megosztott néhány számot, amelyek az AI RSC-t a meglévő V100-alapú klasztereikkel hasonlították össze.

A számítógépről azt állítják, hogy 20-szor gyorsabb a jelenlegi V100-alapú éles klasztereknél, kilencszer gyorsabb a v100-alapú kutatási fürtöknél az Nvidia NCCL kollektívák esetében, és háromszor gyorsabb a nagyszabású projektek NLP munkafolyamatainál.

Ezek az AI szuperszámítógépek több GPU-t egyesítenek számítási csomópontokká, amelyeket egy nagy teljesítményű hálózat köt össze kommunikáció céljából. Jelenleg az RSC 760 Nvidia DGX A100 rendszert tartalmaz számítási csomópontként, összesen 6080 GPU-t. A szuperszámítógép 175 petabájt Pure Storage-t is kap. A FlashArray tárolószintje 46 petabájt gyorsítótár a Penguin Computing Altus rendszerekben és 10 petabájt Pure Storage FlashBlade.

A Meta azt állítja, hogy 2022 közepére szuperszámítógépe lesz a leggyorsabb világszerte

Az RSC végső célja, hogy végül 16 000 GPU működjön végpontként. A gyorsítótárazási és tárolási rendszer 16 TB/s képzési adatot tud kiszolgálni, és a tervek szerint 1 exabájtra méretezheti.

Végül, ami a biztonságot illeti, az RSC teljesen el van szigetelve az internettől, közvetlen bejövő vagy kimenő kapcsolat nélkül. Ezenkívül a forgalom csak a Meta éles adatközpontjaiból folyik. A teljes adatút a tárolórendszerektől a tényleges GPU-kig a végétől a végéig titkosított, és az adatok egy adatvédelmi felülvizsgálaton esnek át, mielőtt importálnák őket az RSC-be, hogy biztosítsák az adatok megfelelő anonimizálását.

Olvasni:  A Corsair bejelentette, hogy AMD-alapú, beépített Stream Deck-vel rendelkező, játékra készült laptopot mutat be

Az infrastruktúra elkészült és működik, de még csak az első fejlesztési szakaszt fejezték be. Meta azt állítja, hogy a második fázis véget ér; az AI RSC körülbelül öt exaflopnál fog számolni. Az összes bővítési tervet 2022-ig hajtják végre.

Miközben a világ leggyorsabb AI szuperszámítógépének építésével vannak elfoglalva, ahogy azt a Wall Street Journal vizsgálata Facebook ingyenes verziójának „szoftverhiba” miatt 2021 júliusáig becslések szerint 7,8 millió dollárt kellett fizetnie felhasználóinak.

A Facebook a fejlődő országok távközlési szolgáltatóival szövetkezett, hogy a felhasználók adatforgalmi díjak nélkül érhessék el a platformot. Ennek a hibának köszönhetően azonban végül mégiscsak vádat kaptak. A cég látszólag tisztában van a problémával, és vizsgálódik.

A hírekben: FIFA 22 TOTY [Team of the Year] bejelentett

Új publikációk:

Ajánlott