Erőteljes márkalogó létrehozása: 7 tényező, amelyet nem hagyhatsz figyelmen kívül

A nagyszerű logónak illeszkednie kell a márka identitásához, könnyen érthetőnek, de emlékezetesnek kell lennie, és időtlen kialakításúnak kell lennie, amely ellenáll a folyamatosan változó trendeknek.

Az Ön logója a márkája arcaként, az Ön alapjaként fog szolgálni. Az Ön logóját minden marketinganyagban felhasználják – a csomagolástól kezdve a közösségi média bejegyzéseken át a webhelyig. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy az Ön logója a legfontosabb márkaeszköz.

Tehát hogyan lehet nagyszerű márkalogót létrehozni? Mi különbözteti meg a kivételes logót a közepestől? Merüljünk el, hogy többet megtudjunk.

7 tényező, amelyet figyelembe kell venni a márkalogó létrehozása során

Mielőtt elindulna a logó generátor eszközt, vagy menjen el egy grafikushoz, először mérlegelnie kell a logótervezést befolyásoló különböző tényezőket. Ezeknek a tényezőknek az ismerete segít a tervezéssel kapcsolatos optimális döntések meghozatalában, és megóvja Önt a jövőbeni újratervezéstől.

Értse meg célközönségét

Mielőtt elkezdené a logó tervezését, először meg kell ismernie és meg kell értenie célközönségét. Miért? Pontosan azért, mert ők a tiéd cél – ők azok, akiket használni szeretne a termékei között, és követni fogja a márkáját. Ha a logó nem vonzza őket vagy nem vonzza a tekintetüket, akkor értelmetlen.

A célközönség megértéséhez először meg kell határoznia azt demográfiai adatok és az övék pszichográfia. A demográfiai adatok közé tartozik az életkor, a nem, a tartózkodási hely, a nyelv, a fizetés vagy az iskolai végzettség. A pszichográfia viszont társadalmi helyzetükből, érdeklődési körükből, hobbikból, hiedelmeikből és véleményükből tevődik össze.

Olvasni:  21 lenyűgöző blogtervezési példa az inspirációhoz

Ha mindkettőt azonosítja, mélyebben megértheti közönségét. Ezután könnyebb lesz olyan logót készíteni, amely illeszkedik személyiségükhöz és preferenciáikhoz.

Közönség

Vegye figyelembe a márka identitását

Figyeld meg, hogy egyes márkák hűvös és elegáns aurát árasztanak, míg egyes márkák barátságosabbnak és megközelíthetőbbnek tűnnek? Vannak olyan márkák, amelyek sportosnak tűnnek, míg néhány márka nagyon tudományos és jövőbe mutató imázst áraszt? Egyedi vizes palackokpéldául sportos vagy környezettudatos márkaidentitást jelezhet.

Ez néhány példa a márkaidentitásra. A márkaidentitás, leegyszerűsítve, az a „személyiség”, amelyet a márkája közvetíteni szeretne. A márka identitásától függően a logó vagy tökéletesen illeszkedik, vagy teljesen össze nem illő.

Gondoljon a Cartier luxusmárkára. Jelenlegi logójuk egy elegáns forgatókönyv szójelzés, amely illik luxus személyi formájukhoz. Ha színes kabalát használnának a logójukhoz, az nem nézne ki megfelelőnek, igaz? Ezért először alaposan át kell gondolnia a márka identitását, mielőtt elkezdi a logóját.

Foglaljon márkaidentitást az asztalon

Válassza ki a megfelelő logótípust

A megfelelő embléma használata szintén számít a logótervezés sikerének meghatározásában.

7 logótípust használnak általában. Ezek:

    • Monogram – Ezek tipográfiai alapú logók, amelyek a márka nevének kezdőbetűiből állnak. Gondoljunk csak az HBO-ra, NASA-ra, LV-re. Ezek mindegyike hosszú márkanevek kezdőbetűi, így az emberek könnyebben megjegyezhetik a márkaneveiket.
    • Szójel – Egy másik tipográfia alapú kialakítás, amely különálló vagy emlékezetes betűtípusokat használ a márkanév kiírására. Néhány példa a Coca-Cola és a Google.
    • Képi – A márkát szimbolizáló ikonból vagy képből áll. A híres példák közé tartozik az Apple, a Target és a Shell.
    • Kombináció – Ahogy a neve is sugallja, ez egy ikon és egy szójel kombinációja. Gondoljon a Dove, a Burger King és a Toblerone logókra.
    • Embléma – Ezek olyan logók, amelyek bonyolultabb és díszesebb kialakításúak, hasonlóan a címerhez. Nézd meg a Manchester United és Stella Artois logóját.
  • Kabala – Embert, állatot vagy kitalált lényt használ a márka emblémában való megjelenítésére. Ilyen például a Pringles, a Michelin és a Cheetos.
  • Absztrakt – Hasonló a képi logóhoz, csak a használt ikon nem valódi tárgy. Néhány példa erre a Pepsi és a Google Drive.
Olvasni:  8 alapvető készség, amelyet egy fordítónál kell keresni 2024-ben

Az Ön logója a márkaidentitásától és a célközönségétől függ. Ha hagyományosabb vállalkozása van, akkor egy embléma logó működik. Ha Ön egy modern és fiatal márka, akkor egy absztrakt logó remekül passzol.

Logó tervezés

Gondoljon a legjobban használható ikonokra vagy képekre

Ha ikont vagy képet szeretne a logójához, ki kell gondolnia a legmegfelelőbbet. De honnan tudja, melyik ikon a megfelelő?

Először is fontolja meg a vállalkozás nevét. Milyen képeket társíthatsz hozzá? Az olyan logók, mint a Target és az Apple, nagyszerűek, mert ikonjaik nagyon világosan ábrázolják a nevüket. Másrészt gondolkodhat a dobozon kívül is, például a Twitteren. A logójukban madarat használtak a „tweet” szimbolizálására, ami egy madár hangját és az alkalmazás tweetelési funkcióját is jelenti.

Vagy használhatja a márka személyiségét. A Pillsbury Dough kabalája amellett, hogy vizuálisan jól néz ki, nagyszerű módja annak, hogy megmutassa a márka vicces és energikus személyiségét.

Még az állatoknak is külön személyiségük van hozzájuk. Például az oroszlánokat erősnek, a gazellákat gyorsnak, a baglyokat pedig bölcsnek tekintik. Használhat olyan állatot, amely egy olyan tulajdonságot képvisel, amelyet szeretné, hogy márkája megtestesítse logóikonjában.

Használjon megfelelő színsémát és tipográfiát

Más grafikai elemek, például a színek és a tipográfia szintén hatással lehetnek a márka logójára.

Például a sárga színhez barátságos és boldog aurát társítanak, így a gyerekmárkák népszerű logószínválasztása. Eközben a kék szín stabilnak és biztonságosnak tekinthető, így a bankok és kormányzati szervek legjobb választása.

A tipográfia megválasztása is számít. A tiszta és lekerekített sans-serif betűtípusokat modernnek és minimalistanak tekintik, így remek választás szoftverlogókhoz. A kézzel írt betűstílusokat otthonosnak és barátságosnak tekintik, ezért a legtöbb kisvállalkozás előnyben részesíti őket a logótervezésnél.

Olvasni:  5 tervezési elem, amelyet 2024-ben fel kell tüntetnie a webhelyén

A kulcs az, hogy olyan színsémát és tipográfiát válasszunk, amely illeszkedik a márkához, és kiegészíti egymást.

Mennyire alkalmazkodó a logója?

A logótervezés alkalmazkodóképessége olyan kulcsfontosságú elem, amelyet a legtöbben nem vesznek figyelembe. De ha erre gondol a logókészítési folyamat kezdetekor, sok időt és erőfeszítést takarít meg a jövőben.

Mit értünk alkalmazkodóképesség alatt? Ez azt jelenti, hogy különböző színekben, forgatókönyvekben, felhasználási módokban, méretekben és változatokban gondolkodjon logójáról.

Jól fog kinézni a logója szürkeárnyalatban, fekete-fehérben és színesben? Mit szólna, hogyan fog kinézni egy kis névjegykártyán vagy egy nagy ponyván? Képes lesz-e logóját a testreszabható QR kód? A logója továbbra is jól fog kinézni és felismerni, ha a dizájnt különböző eseményekhez igazítja (gondoljunk csak karácsonyra, Halloweenre vagy Valentin napra)? Az embléma lefordítható webhely kedvenc ikonjára vagy alkalmazásikonra? És még sok más szempont.

Az is hasznos, ha logóját különböző változatokban tervezi. Játszhatsz például annak vízszintes vagy függőleges változatával. Vagy hozzon létre egy csak ikonokkal vagy csak szójelekkel ellátott verziót. Ezzel tesztelheti logója alkalmazkodóképességét, és esetleg létrehozhat egy logóváltozatot, amelyet a jövőben is használhat.

A logó elkészítésének módszerei

Ha elérted ezt a részt, gratulálok! Most már készen áll a márkalogó létrehozására. De hogyan fogsz hozzá?

Az első az, hogy saját maga hozza létre. Ez a legolcsóbb lehetőség, mivel Ön maga csinálja, de gondot okozhat, ha nincs korábbi grafikai tervezési tapasztalata. Ennek ellenére teljes ellenőrzése alatt áll a végső kimenet megjelenése.

Másodszor, nézze meg az online logókészítő eszközöket. Vannak ingyenes és fizetős, testreszabható sablonok, amelyeket ötletei és preferenciái szerint szerkeszthet. Ezek nagyszerűek, ha nem vagy szakértő a szerkesztésben, mivel nem kell a nulláról kezdeni.

Olvasni:  Szavazások segítségével növelje elköteleződését a WordPress webhelyén

A harmadik az, hogy kiszervezzük szabadúszó grafikusok. Továbbra is a legjobb módja annak, hogy a végleges logó kiváló minőségű és jól elkészített legyen, ha egy profi tervező készíti el a logót. Természetesen olyan tervezőt kell keresnie, aki megfelelő szakértelemmel és tapasztalattal rendelkezik ahhoz, hogy lefordítsa elképzeléseit.

Becsomagolás

A logó fontosságát nem lehet alábecsülni. A jól megtervezett logó felkelti ügyfelei figyelmét, építi a márka imázsát, és megkülönbözteti Önt a versenytársak közül.

Egy nagyszerű márkalogó létrehozása nehéznek és félelmetesnek tűnhet, de nem kell annak lennie. Ezeket a tényezőket gondosan mérlegelve most egy útiterv áll rendelkezésére, amely segíthet a logókészítés során.

Új publikációk:

Ajánlott