Az Ön igényeinek megfelelő tárolómeghajtó megléte fontos része az adatok védelmének. A kapacitáson kívül, ha nagy mennyiségű adattal kell foglalkoznia, akkor a megfelelő konfiguráció beállításával is foglalkoznia kell, hogy meghibásodás esetén megfelelő legyen az adatok biztonsági mentése.
Ebben a cikkben az UDMA CRC hibaszámlálási hibaüzenetről, annak okairól és a probléma megoldására szolgáló teendőkről beszélünk.
A hiba általában a SATA-csatlakozó vagy a kábelek hibáját jelzi. Egyéb gyakori okok a következők:
- Problémák a RAID konfigurációjával.
- Nem megfelelő csatlakozások.
- Elavult SATA vezérlő illesztőprogramok.
- A tároló meghajtó sérülése.
A legtöbb esetben figyelmen kívül hagyhatja a hibát, mivel általában csak egyszer fordul elő. Az UDMA az Ultra Direct Memory Access, a CRC pedig a Cyclic Memory Check rövidítése. Az ezekkel a kifejezésekkel kapcsolatos bármilyen hiba azt jelzi, hogy az adatok megsérültek a meghajtó és az alaplap között, és a meghajtó élettartama során minden példány egy-egy számlálást jelent.
Ha egy számjegyű számot kap, figyelmen kívül hagyhatja a hibát, és egyszerűen újraindíthatja a számítógépet. Ennek ellenére, ha ez gyakran megtörténik, és a szám magasabb, érdemes megpróbálni az alább felsorolt javításokat.
Íme öt javítás, amelyet kipróbálhat.
Ellenőrizze a meghajtót
Az első dolog, amit meg kell tennie, hogy ellenőrizze, hogy a meghajtó megfelelően van-e csatlakoztatva. Sokszor a meghajtót nem helyezték be teljesen a foglalatba, ami helytelen csatlakozást okoz, ami ehhez a hibához vezethet. Ezenkívül ellenőrizze, hogy megfelelően rögzítette-e az M.2-es meghajtócsavarral. Ha SATA-meghajtót használ, ellenőrizze, hogy az összes csatlakozó megfelelően van-e csatlakoztatva.
Frissítse a BIOS-t
A BIOS frissítése akkor is jó ötlet, ha gyakran találkozik ezzel a hibával. Ne feledje azonban, hogy a BIOS frissítési folyamata nagymértékben eltér a számítógép alaplapjának gyártmányától és típusától függően,
Tehát, ha nem tudja, mit csinál, forduljon szakemberhez.
Futtassa a Windows hardver hibaelhárítóját
A Windows néhány praktikus hibaelhárítóval rendelkezik, amelyek számos problémát megoldanak. A Microsoft azonban valamilyen oknál fogva eltávolította a hardverhibaelhárítót a hibaelhárító menüjéből. Tehát itt van egy alternatív módja a hardveres hibaelhárító futtatásának.
1. lépés: megnyomni a Windows billentyű + R kinyitni a Fuss gyors. típus cmd és nyomja meg az entert.
2. lépés: típus msdt.exe -id DeviceDiagnostic és nyomja meg az entert. Ezzel elindítja a hardveres hibaelhárítót.
Folytassa a hibaelhárító utasításai szerint.
Frissítse az illesztőprogramokat
Az elavult vagy sérült illesztőprogramok számos hardverproblémát is okozhatnak, amelyek ilyen hibákhoz vezethetnek. Ha egy ideje nem frissítette az illesztőprogramokat, itt az ideje megtenni.
1. lépés: Jobb klikk Rajt és válassza ki Eszközkezelő menüből.
2. lépés: Alatt Lemez meghajtók, keresse meg a tárolómeghajtót, kattintson rá jobb gombbal, majd kattintson rá Illesztőprogram frissítése.
3. lépés: Kattintson Az illesztőprogramok automatikus keresése. A Windows ezután automatikusan megkeresi és letölti a legújabb illesztőprogramokat.
Ez segít megoldani a hibát, de ha nem, kattintson a gombra Az eszköz eltávolítása és indítsa újra a számítógépet, hogy a Windows kényszerítse a szükséges illesztőprogramok telepítésére. Később frissítheti őket.
Futtassa a Lemezellenőrzés segédprogramot
A Lemezellenőrzés segédprogram Csökkentett módban egyszeri manuális futtatása szintén kiküszöbölheti a hibákat.
1. lépés: Indítsa el a számítógépet a Windows telepítési adathordozójával. Kattintson Javítsd meg a számítógéped.
2. lépés: A kék képernyő helyreállítási ablakában kattintson a gombra Hibaelhárítás.
3. lépés: Válassza ki Haladó beállítások.
4. lépés: Ezután válassza ki Parancssor.
5. lépés; A vizsgálat futtatásához írja be a következő parancsot.
chkdsk C: /f /r
A vizsgálat befejezése után indítsa újra a számítógépet, és készen kell állnia.