Valós időben észrevehette, hogy sok webhely HTTP-n fut, és a nagyobb webhelyek HTTPS-re váltottak. Lehet, hogy azt gondolta, hogy webhelye még nem tért át a HTTPS-re, de hogyan és miért érdemes áttérni a HTTPS-re?
Ez a cikk választ ad erre a kérdésre. Tehát olvassa el ezt a cikket teljes egészében.
Ne feledje, ha webhelye nem védett, ez elriasztja látogatóit attól, hogy hozzáférjenek webhelyéhez.
Ezért hálás lennék, ha rögtön a kezdeti szakaszban átállítaná webhelyét HTTPS-re, mert még nem késő.
Mielőtt elkezdené webhelye HTTPS-integrációját, először meg kell tudnia, mi az a HTTPS, és miért kell HTTPS-re váltani.
Lássuk csak.
Mi az a HTTPS?
A HTTP teljes formája a „HyperText Transfer Protocol”, és ez egy olyan platform, amelyen keresztül a webböngészők és a szerverek kommunikálnak egymással. Ha a HTTP-hez ‘S’ fűződik, az azt jelenti, hogy biztonsági funkciókat adnak hozzá a platformhoz.
Weboldal tulajdonosként vagy felhasználóként tehát nem kell aggódnia a biztonság miatt, mert mindent a HTTPS protokoll véd.
A webhely biztonságos kapcsolatának eléréséhez hiteles SSL-tanúsítvánnyal kell rendelkeznie. Ha egy webhely SSL-tanúsítvány nélkül védett, akkor „A kapcsolat nem privát” hibaüzenet jelenik meg.
A HTTPS-szel való integráció oka
Az alábbiakban felsoroljuk a legfontosabb okokat, amelyek miatt érdemes HTTPS-t integrálni webhelyére. Ők:
- A felhasználók bizalma a legfontosabb minden webhely számára. Webhelyének HTTPS-sel való integrálása bizalmat épít az ügyfelekkel.
- Az e-kereskedelmi webhelyek esetében a HTTPS elengedhetetlen, mivel megvédi az érzékeny információkat, például a kártyaadatokat, az ügyfelek adatait stb. Úgy tűnik, kulcsfontosságú, mert a személyes adatokat védeni kell, és mindent a felhasználó ellenőrzése alatt kell tartani. A HTTPS-re való konvertálással a webhely tökéletes biztonságot nyújt Önnek.
- Ha úgy gondolja, hogy webhelyének a Google-lista tetején kell lennie, akkor a webhelyet biztonságossá kell tenni; ellenkező esetben a Google lebontja a webhelyet a SERP-ken.
- Egy HTTPS webhely gyorsabbnak tűnik, mint egy HTTP webhely. Összességében tehát a webhely HTTPS-sel történő integrálása óriási előnyökkel jár. A felhasználó gyors és biztonságos kapcsolatot vár el, és ebben az esetben a HTTPS ugyanezt biztosítja a felhasználó számára.
HTTP migrálása HTTPS-re
Rendben, most térjünk át a lényegre: hogyan helyezze át webhelyét HTTP-ről HTTPS-re. Itt adok egy módszert webhelyének HTTPS-re való migrálására.
Valójában a legtöbb tárhelyszolgáltató ingyenes SSL-tanúsítvánnyal rendelkezik ügyfelei számára, „Titkosítsuk” néven a cPanel eszközön keresztül. Ha a kézi telepítést választja Titkosítsuk, akkor technikai nehézségekbe ütközhet, és az aktiválás háromhavonta lejár. Ha nem rendelkezik ingyenes SSL-vel a tárhelyszolgáltatótól, kövesse az integráció lépésenkénti folyamatát. Ebben az oktatóanyagban a Cloudflare-t használjuk, hogy ingyenes SSL-t kapjunk webhelyéhez.
Ez a módszer hasznos lesz azoknak a felhasználóknak, akik a Cloudflare-t használják megoldásként a HTTPS-re való átálláshoz. Az alábbi a megoldás.
Hozzon létre Cloudflare-fiókot
Az ezzel a módszerrel való mozgás megkezdéséhez fiókkal kell rendelkeznie. Ha van fiókja a Cloudflare-ben, jelentkezzen be, és lépjen be vele, vagy hozzon létre egy ingyenes fiókot. Választhat ingyenes Cloudflare-csomagot.
Adja hozzá webhelyét
Csak írja be a webhely nevét, és kattintson a „Webhely hozzáadása” gombra.
Válassza ki a tervet
A Cloudflare-nek négy árazási csomagja van, ezek ingyenesek, Pro, Business és Enterprise.
A „Folytatás” gombra kattintás után a Cloudflare megvizsgálja webhelyét DNS-rekordok lekérése érdekében.
Tekintse át webhelye DNS-rekordjait
Miután megadta webhelye URL-címét, a Cloudflare automatikusan ellenőrzi a webhely DNS-rekordjait. A DNS-rekordok hozzáadhatók a webhelyhez, és a DNS-rekordok hatással vannak a Cloudflare-re a névszerver frissítése után.
Most ellenőrizze, hogy webhelye DNS-rekordjai megfelelően vannak-e felsorolva. Ha a DNS-rekordok nem megfelelőek, akkor az áttelepítési problémát okoz.
Csak folytassa a következő lépéssel. Most létrejön a Cloudflare névszerver hivatkozás, másolja ki a hivatkozást, és adja hozzá a domain névkiszolgálójaként.
A névszerveren végrehajtott módosítás mentése akár 24 órát is igénybe vehet.
SSL tanúsítvány
Ha engedélyezni szeretné az SSL-t webhelyén, lépjen az SSL/TLS lapra, ahol kiválaszthatja SSL-tervét. Alapértelmezés szerint teljesként lesz kiválasztva.
Ezután engedélyezze a „Mindig használja a HTTPS-t” és a „HSTS” opciót, amely az SSL/TLS főlap „Edge Certificate” lapján található.
Bizonyos helyzetekben előfordulhat, hogy webhelyének vegyes tartalmi problémái vannak az oldal betöltése közben. A vegyes tartalom azt jelenti, hogy webhelye HTTPS használatával töltődik be, de a képek és hivatkozások egy része nem migrálódik HTTPS-re, hanem HTTP-n töltődik be. Ez vegyes tartalommal és bizonyos biztonsági problémákkal jár.
Tehát ennek leküzdésére a Cloudflare külön lehetőséget biztosít az „Edge Certificate” lapon. Az „Automatikus HTTPS-újraírás” engedélyezésével az összes tartalmat átállítja HTTP-ről HTTPS-re.
Mostantól webhelye HTTPS alatt lesz. Csak ellenőrizze a kapcsolatot a webhely frissítésével. Ha kis- vagy középvállalkozást szeretne indítani vagy működtetni, akkor kövesse a kiberbiztonsági útmutató hogy webhelye és szervezete biztonságban legyen.
Összegzés
Még nem tetted meg. Itt az ideje, hogy kövesse ezt a cikket, hogy befejezze munkáját. Ezzel két fontos feladatot fog végrehajtani: először is bizonyítja a Google-nak, hogy webhelye immár biztonságos, másodszor pedig bizalmat épít ki ügyfelei körében. Tehát mindkettővel jó üzleti lehetőségekhez jut.