On-Page SEO 2024: A magasabb helyezés legfontosabb tényezői

Az oldalon belüli SEO legfontosabb tényezői segítenek abban, hogy 2024-ban elkezdje növelni az oldalak rangsorolását a Google rendszerében. Ez kulcsfontosságú webhelye növekedéséhez és rangsorolásához.

Az oldalon végzett SEO minden SEO kampány elengedhetetlen részévé vált. Ez az első lépés annak biztosításában, hogy webhelye rangsoroljon a SERP-eken. Azonban bár nincs egyértelmű vagy egyszerű út a magasabb helyezésekhez, számos tényezőt felhasználhat esélyeinek javítására. Függetlenül attól, hogy mekkora vagy kicsi egy webhely, néhány általánosan elfogadott taktika segít a benne rejlő lehetőségek teljes kihasználásában és az oldal rangsorolásában.

Forrás

A Google rangsorolási tényezőinek megértése

A Google rangsorolási tényezői olyan kritériumok összessége, amelyek alapján a Google meghatározza egy webhely rangját a keresési eredmények között. Ezeket az oldalon belüli és az oldalon kívüli tényezőkre lehet bontani, de fontos megjegyezni, hogy ez a két kategória nem zárja ki egymást.

Az on-page SEO a tartalom minőségére, a használhatóságra, a felhasználói élményre (UX), a releváns webhelyekről/cégekről származó backlinkekre és a közösségi média megosztására utal. Az oldalon kívüli tényezők közé tartozik a földrajzi elhelyezkedés, a megbízhatóság (harmadik féltől származó forrásokból, például a Wikipédia vagy más iparági szabványok alapján), valamint az, hogy webhelye mennyi ideje van online.

Olvasni:  10 szó, amit kerülni kell egy e-mailben – és hogyan mondd ki jobban
Google rangsorolási tényezők

Forrás

Azt is fontos megjegyezni, hogy a Google különböző kritériumokat alkalmaz minden webhelyhez. Számos tényezőt használ az Ön által vezetett vállalkozás típusától, az iparágtól, valamint attól függően, hogy webhelyét korábban büntették-e vagy sem.

Ha magasabb helyezést szeretne elérni a Google keresési eredményei között, elengedhetetlen mind az oldalon belüli, mind az oldalon kívüli SEO tényezőkre összpontosítani. Ezáltal webhelye általánosságban jobb helyezést ér el, és csökkenti annak esélyét, hogy a Google megbüntesse a szabálysértésekért. Ha a múltban bármilyen büntetést kapott, ajánlatos webhelyét egy On-page SEO Audit jelentéssel ellenőrizni.

A Google rangsoroló tényezőinek típusai

1. PageRank

A PageRank egy olyan algoritmus, amely a webhelyeket a keresési eredményekben betöltött fontosságuk szerint rangsorolja. A PageRank befolyásolja a webhely tekintélyét, minőségét és megbízhatóságát.

2. Felhasználói élmény

A felhasználói élmény arra utal, hogy a webhely felhasználói mennyire könnyen hozzáférhetnek az oldalon található információkhoz. Olyan tényezőket foglal magában, mint a navigáció, a felhasználói felület kialakítása és a webhely tartalmával kapcsolatos általános felhasználói élmény.

Forrás

3. A tartalom minősége

A tartalom minősége arra utal, hogy egy adott dokumentum mennyire jól megírt, rendezett és használt egy webhelyen. A tartalom minősége olyan tényezők alapján mérhető, mint a kulcsszósűrűség és az olvashatóság.

4. Megbízhatóság

A megbízhatóság egy rangsorolási tényező, amelyet az alapján értékelnek, hogy a Google ellenőrizte-e a webhelyet. Az ellenőrzési folyamat során a Google felkéri a webhely tulajdonosát, hogy nyújtson be bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy övé a webhely.

5. Hatóság

A tekintély egy másik rangsorolási tényező, amelyet az alapján értékelnek, hogy egy oldal mennyi információval és hitelességgel rendelkezik az internet más oldalaival kapcsolatban. A jól ismert weboldalak hivatkozásait tekintélyesebbnek tekintik, mint a kevésbé ismert webhelyekről származó hivatkozásokat, mivel több információval és hitelességgel rendelkeznek, mint a kevésbé ismert oldalak.

Olvasni:  A 8 legfontosabb kérdés, amelyet fel kell tenni az e-kereskedelmi webhely elindítása előtt

6. Felhasználói szándék

A felhasználói szándékot annak elemzése határozza meg, hogy az emberek hogyan használják a webhelyet, vagy hogyan lépnek kapcsolatba vele. Segít meghatározni, hogy a felhasználó kapcsolatba lép-e a webhelyével, és folytatja-e ezt a webhely elhagyása után.

Felhasználói szándék

Forrás

7. Mobilbarátság

A mobilbarátság az első rangsorolási tényező, amelyet a Google megvizsgál, és nagymértékben befolyásolhatja az Ön helyezéseit. Ha nem mobileszközökre optimalizált webhelye van, akkor a webhelye kisebb valószínűséggel fog jó helyen szerepelni a keresési eredmények között.

8. Sebesség

A Google által a második helyen álló tényező a sebesség. A vállalat irányelveket adott ki arra vonatkozóan, hogy milyen gyorsan kell betölteni a webhelyeket, és ha webhelye nem felel meg ezeknek a követelményeknek, előfordulhat, hogy rossz helyen szerepel a keresési eredmények között.

9. Helyi SEO

A Google által a harmadik helyen álló tényező a helyi keresőoptimalizálás, vagyis az, hogy a vállalkozása tartalma milyen jó helyen áll, amikor az emberek a közeli helyeket keresik a Google Térképen.

Forrás

A 10 legfontosabb tényező, amely segít abban, hogy vállalkozása helyezést érjen el a Google-on

1. Kulcsszósűrűség

A kulcsszósűrűség azt jelenti, hogy egy kulcsszó hányszor jelenik meg az oldal szövegében. Minél nagyobb a kulcsszósűrűség, annál valószínűbb, hogy megjelenik a Google keresési eredményei között. A kulcsszósűrűség befolyásolja, hogy hányan látják webhelyét, és hogy a Google mit gondol róla.

2. Visszamutató hivatkozások

A visszamutató hivatkozások más webhelyekről származó hivatkozások, amelyek vissza mutatnak az Ön webhelyére. Ezek azért fontosak, mert azt mutatják, hogy Ön tekintélye van egy témában, ami valószínűbb, hogy a Google előrébb helyezi webhelyét, amikor valaki erre a témára keres. Az oldalon található SEO-ellenőrzés segítségével ellenőrizheti webhelye visszamutató hivatkozásait.

Olvasni:  Byju befektetői a cég alapítójának eltávolítása mellett szavaztak

Forrás

3. A webhely sebessége

A webhely sebességét az méri, hogy a felhasználó mennyi ideig tölt le vagy tekint meg tartalmat (azaz oldalakat vagy képeket) az Ön webhelyén. Azt is magában foglalja, hogy milyen gyorsan jelenik meg a tartalom a felhasználói műveletekre, például egy cikkben vagy blogbejegyzésen belüli képre vagy hivatkozásra való kattintásra (azaz a képek gyorsabban töltődnek be, mint a szöveges tartalom). A hatékony on-page SEO optimalizálás csökkentheti a késést és növelheti a webhely sebességét.

4. A tartalom minősége

A minőség a legfontosabb tényező a Google-on való rangsorolásnál. Gazdag és releváns tartalommal kell rendelkeznie, amelyet a felhasználók szeretni fognak és megosztanak.

5. Felhasználói élmény

A felhasználói élmény a Google-on való rangsorolás szempontjából is kritikus fontosságú. Ha nagyszerű élményt nyújt, a felhasználók nagyobb valószínűséggel osztják meg és ajánlják majd a tartalmat.

6. Felhasználó helye

A keresőmotorok a helyadatokat is felhasználják annak meghatározására, hogy az emberek hol keresnek információkat a vállalkozásáról. Vállalkozásának biztosítania kell, hogy minden olyan területen jelen legyen, ahol az emberek információt keresnek az Ön termékeiről vagy szolgáltatásairól.

7. Tartalom hossza

Az első dolog, amit a Google a tartalom rangsorolásakor figyelembe vesz, az a bejegyzés hossza. Ezért szeretne hosszú távú tartalomstratégiát felépíteni vállalkozása számára, és ezért érdemes képeket és videókat használnia bejegyzéseiben.

Forrás

8. Képek és videók

A Google figyelembe veszi a bejegyzésekben található képek és videók számát is. Mivel a legtöbb felhasználó képeken keresztül keres információt az interneten, a Google úgy gondolja, hogy jobb, ha egy cikkben több fotó szerepel, mint kevesebb. Ha a „legjobb” vagy a „legjobb” kategóriába szeretnél besorolni, akkor sok képet is szeretnél a bejegyzéseidben.

Olvasni:  Insurtech és gépi tanulás – minden, amit tudnia kell

9. Társadalmi jelek

A közösségi jelzések hasonlóak a „tetszik”-hez vagy „megosztásokhoz”. Minél több közösségi jelzést kap másoktól, akik megosztják tartalmait, annál nagyobb esélye van a Google-nak, hogy bekerüljön a keresési eredményei közé.

10. Telephelyi hatóság

Egy webhely tekintélye gyakran a legjelentősebb tényező, amely segít vállalkozása rangsorolásában a Google-on. Ha jó minőségű webhelytartalma van explicit és információkkal, és az ügyfelek iránti bizalom kiépítésére és az eladások növelésére összpontosít, akkor nagyobb valószínűséggel kerül jó helyre a keresési eredmények között.

Forrás

Összefoglalni

Webhelye rangsorolásakor számos tényezőt figyelembe lehet venni, de feltétlenül ne feledje, hogy csak néhány dolgot irányíthat, például az oldaloptimalizálást. Át kell gondolnia, hogy milyen tartalmat szeretne közzétenni, majd létre kell hoznia, vagy meg kell találnia a módját annak, hogy ezt a tartalmat beépítse webhelyébe.

Ha tudod, hogy a célközönség mit talál majd hasznosnak és izgalmasnak, jobban megbízik benned, mint abban, akinek jobban (vagy egyáltalán) ismernie kell őket. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg visszatérnek, ha úgy érzik, hogy a webhelyén kínált termékek kielégítik az igényeiket! Az oldalon található SEO pedig rendkívül sokat segít.

GYIK

1. Csak az oldalon belüli SEO-ra koncentrálhatok a magasabb rangú eredmények érdekében?

Ha magasabb helyezést szeretne elérni a Google keresési eredményei között, elengedhetetlen mind az oldalon belüli, mind az oldalon kívüli SEO tényezőkre összpontosítani.

2. Mely oldali SEO tényezőket optimalizálhatom a keresőmotor jobb láthatósága érdekében?

Optimalizálhatja a médiát, a tartalom minőségét, a tartalom hosszát és a felhasználói élményt, hogy webhelye jobb keresőmotoros láthatóságot érjen el.

3. Melyiket tekintik a legjelentősebb tényezőnek egy weboldal rangsorolásánál a google-ban?

Egy webhely tekintélye gyakran a legjelentősebb tényező, amely segít vállalkozása rangsorolásában a Google-on.

Új publikációk:

Ajánlott